Hirdetés, 2018. március 18–25.

Nagyböjti szentgyónási alkalom lesz március 21-én, szerdán öt órától a galgamácsai templomban. Molnár Zsolt veresegyházi plébános atya vállalta el a gyóntatást. A gyóntatás alatt a templomban este hatig dicsőítés, majd igeliturgia, befejezésül pedig vesperás és szentségimádás lesz.

Hirdetés, 2018. március 4–11.

Március 4–11. között nagyböjti tartósélelmiszer-gyűjtést tartunk templomunkban is. Ferenc pápa az idei nagyböjti körlevelében így buzdít bennünket: „Az alamizsnálkodás gyakorlása által megszabadulhatunk a kapzsiságtól és felfedezhetjük, hogy a másik ember a testvérünk: amim van, soha nem teljesen az enyém.

Jövő héten szerdán, Hamvazószerdával kezdetét veszi az idei Nagyböjt. A liturgia színe a viola. Az oltárokat (az ünnepek kivételével) tilos virággal díszíteni; a hangszerek csak ének kíséretére szólhatnak; a liturgiákból elmarad az Alleluja. Nagyböjt péntekjein böjtöt tartunk, azaz 14 évestől hatvanéves korig kötelező a hústilalom az étkezésekben.

Szombaton 10 órától ifjúsági oratórium a plébánián; vezeti: György Balázs, az egyházmegyei Emberhalász Misszió munkatársa. A bérmálásra készülőknek a megjelenés kötelező.

Hirdetés, 2018. január 28–február 4.

A farsangi időben tartjuk a hagyományos házszenteléseket, kérjük, aki szeretné hajlékának megáldását, a plébániavezetőnél vagy a sekrestyében jelezze!

Hirdetés, 2017. július 23–30.

Kedves Testvérek!