Hirdetés, 2018. március 4–11.

Március 4–11. között nagyböjti tartósélelmiszer-gyűjtést tartunk templomunkban is. Ferenc pápa az idei nagyböjti körlevelében így buzdít bennünket: „Az alamizsnálkodás gyakorlása által megszabadulhatunk a kapzsiságtól és felfedezhetjük, hogy a másik ember a testvérünk: amim van, soha nem teljesen az enyém. Bárcsak követnénk keresztényekként az apostolok példáját, és meglátnánk a másokkal való osztozás lehetőségében az Egyházban megélt közösség kézzelfogható tanúságtételét!" A Püspöki Konferencia is arra kéri a híveket: tegyünk tanúságot az irgalmas szeretet gyakorlásáról, és lehetőségeinkhez mérten járuljunk hozzá tartós élelmiszerrel a Katolikus Egyház segélyakciójához. Ezt megtehetik március 4-től 11-ig. Adományaikat a helyi karitász juttatja majd el a rászorulókhoz.

A nagyböjti szentgyónási alkalom március 21-én, szerdán öt órától lesz a galgamácsai templomban. Molnár Zsolt veresegyházi plébános atya vállalta el a gyóntatást. Reményeim szerint ugyanezen a napon lesz a betegek gyóntatása is napközben.

Pénteken ötkor keresztút. Ezen most nem tudok részt venni, a Besnyői Passió próbája miatt.
Ugyanezért az elsőáldozásra készülők foglalkozása hat órakor elmarad.
Szombat este hatkor előesti liturgia a templomban.

Kedd este hatkor igeliturgiát tartunk, majd szentségimádást zsolozsmával és dicsőítéssel. Mindenkit szeretettel várunk!
Pénteken négy órakor keresztút. Ezen most nem tudok részt venni, a Besnyői Passió próbája miatt.
Március 11-én, Nagyböjt 4. vasárnapját, a Laetare vasárnapot igeliturgiával ünnepeljük. Legközelebb 18-án misézik templomunkban István atya. Szándék.

Fájl: