A Szent Kereszt felmagasztalása

Nagy Konstantin császár (306. július 25.– 337. május 22.), megtérése után, a 320-as évek elején kerestetni kezdte Jézus keresztjét. A hagyomány szerint végül Szent Ilona császárnő, Konstantin édesanyja találta meg a Golgotán egy mély gödörben a három keresztet.

A kassai vértanúk: Szent István, Márk és Menyhért

Bethlen Gábor és Rákóczi György kálvinista hajdúi 1619. szeptember 5-én elfoglalták Kassát. Kőrösi Márk széplaki apátot, valamint Grodecz Menyhért és Pongrácz István jezsuita szerzeteseket elfogták, és arra akarták kényszeríteni őket, hogy az új valláshoz szegődjenek.

Nagyboldogasszony

A Boldogságos Szűz Mária halálának, ill. test szerinti mennybevitelének ünnepe. Az ősegyházig visszanyúló hagyomány szerint a Megváltó nem engedte át a földi enyészetnek édesanyja holttestét, hanem röviddel halála után föltámasztotta és magához emelte a mennyei dicsőségbe. Ezt a népi jámborságban is évszázadokon át öröklődő nézetet XII. Pius p.

Hazánk kész befogadni Aiden Stratton iráni keresztény menekültet

A magyar állam kész menekültként elismerni azt az iráni lányt, akit sajtóhírek szerint a svéd hatóságok vissza akarnak toloncolni az iszlám köztársaságba, dacára annak, hogy ott a kereszténység felvétele miatt komoly veszélybe kerülne az élete – nyilatkozta a Magyar Idők c.

A Keresztről nevezett Szent Teréz Benedikta nővér

Edith Stein néven, Breslauban született 1891. október 12-én, zsidó szülők tizenegyedik gyermekeként. Filozófiát tanult, s az igazságot keresve Istenre talált. 1922. január 1-jén történt keresztségétől kezdve tanítással és könyvek írásával szolgált Istennek.

Megtalálták Szent Péter szülőfaluját

András, Péter és Fülöp apostolok szülőfaluja, Bétsaida és annak utódvárosa, a római kori Juliász maradványait találhatták meg izraeli régészek a Kinneret, vagyis a Galileai-tenger északi partjainál – jelentette a helyi média nyomán az MTI augusztus 7-én.

Elhunyt Szendi József érsek

Szendi József nyugalmazott veszprémi érsek 2017. július 23-án, vasárnap kora délután, a veszprémi kórházban életének 96. évében visszaadta lelkét Teremtőjének.

Családtábor '17, Fedémes

A plébániai családtábor több mindenben különbözik más nyári elfoglaltságoktól – és szerény véleményem szerint, mindenben előnyére. Igaz, hogy nem vagyunk vadidegen emberekkel összezárva; cserébe azonban játék, szórakozás, bográcsozás közben is láthatjuk azokat a szomszédainkat, akikkel máskor csak robot meg rohanás közben találkozunk.

Püspöki közlemény a pásztói jelenségről

Június végén a pásztói Szentlélek templom Szűz Mária szobra nedvességtől fényleni kezdett.
Többen is úgy vélték, hogy csodálatos könnyezésről lehet szó. Mivel hasonló jelenségek már többször előfordultak - gondoljunk csak a győri vagy a máriapócsi kegyképekre -, érthető, hogy sokan érdeklődnek és állásfoglalást kérnek.

Mária Maraton: Futva mentek Elibé

30 nap után július 15-én este célba ért a Makai házaspár, akik arra vállalkoztak, hogy a Mariazell és Csíksomlyó közötti több mint 1400 kilométert végigfussák.

A Mária Maraton végén a Csíksomlyói Szűzanya fogadta a fáradt zarándokokat, akik egy 50 kilométeres táv megtétele után, 30 nap alatt 1420 kilométert megtéve érkeztek meg Csíksomlyóra.