Jövő héten szerdán, Hamvazószerdával kezdetét veszi az idei Nagyböjt. A liturgia színe a viola. Az oltárokat (az ünnepek kivételével) tilos virággal díszíteni; a hangszerek csak ének kíséretére szólhatnak; a liturgiákból elmarad az Alleluja. Nagyböjt péntekjein böjtöt tartunk, azaz 14 évestől hatvanéves korig kötelező a hústilalom az étkezésekben. Hamvazószerda és Nagypéntek szigorú böjti nap: tilos a hús fogyasztása; 18 éves kortól a nap folyamán egyszer szabad jóllakni, de megengedett 2 másik, csökkentett mértékű étkezés. Az ital, hacsak nem étel jellegű (pl. tej, leves) nem szegi meg a böjtöt. A tilalmak alól fel vannak mentve a betegek; a várandós és szoptató anyák; azok, akik egy étkezés alkalmával csak keveset fogyaszthatnak (pl. a cukorbetegek vagy diétázók); a koldusok; a megerőltető munkát végzők; az utazók; a menzán étkezők és azok a szellemi dolgozók, akiket a szigorú böjt akadályozna kötelességük teljesítésében.

Nagyböjt péntekjein üdvös hagyomány a keresztút végzése. Idéntől a mi templomainkban a hagyományosan keresztutat végzők mellett a különféle ifjúsági- és felnőtt csoportokat is bátorítom keresztút végzésére. Jelenleg is azon igyekszem, hogy a beltéri stációk mellett, egyelőre ideiglenes formában, szabadtéri keresztút is rendelkezésünkre álljon.

Galgamácsa
Hétfőn este fél hatkor, a templomban, szentségimádással kezdődik a bérmálásra készülők felkészítő alkalma.
Szerdán este hattól hamvazószerdai igeliturgia hamvazással, majd fél nyolcig szentségimádás, dicsőítéssel és zsolozsmával.
Pénteken fél hatkor az elsőáldozásra készülők foglalkozása elmarad.
Szombat este hatkor előesti liturgia a templomban, hamvazással.
Február 18-án, Nagyböjt 1. vasárnapján István atya mutat be szentmisét, amelynek végén hamvazásban részesítjük azokat, akik eddig nem tudtak jelen lenni.

Vácegres
Kedd este hatkor igeliturgiát tartunk, majd szentségimádást zsolozsmával és dicsőítéssel. Mindenkit szeretettel várunk!
Február 18-án, Nagyböjt 1. vasárnapján István atya mutat be szentmisét. A szentmise végén hamvazásban részesítjük a jelenlevőket.

Váckisújfalu